Strona główna Parapety wewnętrzne Parapety z konglomeratu

Parapety z konglomeratu

Parapety z konglomeratu – trwałość i elegancja

Konglomerat tworzony jest na bazie naturalnych kamieni – z kruszywa łączonego wzmacniającą całość żywicą. Materiał nie tylko wyróżnia się trwałością, ale też doskonale imituje naturalny kamień. Parapety z konglomeratu od Kapica to propozycje przygotowane z myślą o osobach ceniących niepowtarzalny design. Znakomicie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w pomieszczeniach o klasycznym wystroju.

Parapety z konglomeratu – dlaczego warto je wybrać?

Konglomerat to tworzywo odporne na uderzenia, zadrapania i szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. W porównaniu z kamieniem jest stosunkowo lekki, dlatego doskonale sprawdzi się w miejscach, w których element o dużej wadze mógłby niekorzystnie wpłynąć na stabilność konstrukcji.

 

Elementy wykonane z konglomeratu dodatkowo wyróżniają się efektownym wyglądem. Wybierając je, za optymalną cenę uzyskać można powierzchnię o strukturze naturalnego kamienia. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku konglomeratu wymagane jest mycie odpowiednimi produktami. Aplikowanie tradycyjnej chemii gospodarczej może uszkodzić powierzchnię – spowodować m.in. przebarwienia.

Rozwiń

Parapety z konglomeratu – uniwersalne kolory

Konglomerat znakomicie prezentuje się we wnętrzach zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Może występować w wielu wariantach kolorystycznych, zależnych od składu tworzywa. Najczęściej utrzymany jest w odcieniach ziemi – kolorze beżowym, brązowym, czarnym lub szarym. Doskonale wygląda skompletowany z ramami okien o takiej samej barwie. Dla tych, którzy obawiają się, że efekt połączenia ciemnych elementów okaże się przytłaczający, dobrym wyborem będzie wybranie białych parapetów z konglomeratu.

Parapety z konglomeratu – ceny

Parapety z konglomeratu plasują się w okolicach wyższej półki cenowej. Nie są jednak najdroższe – to miano należy do parapetów z litego kamienia. Jest wiele kryteriów, według których kształtuje się cena parapetów z konglomeratu. Producent, miasto dystrybucji czy wielkość elementu to tylko niektóre z nich. Ceny produktów mogą wynosić od 300 zł do nawet ponad 1000 zł za m2 – różnica jest dość duża, dlatego oferty zawsze warto porównywać. Do ceny parapetu z konglomeratu należy doliczyć koszt montażu. Niewątpliwie ostateczny wydatek będzie wówczas wyższy. Zdecydowanie warto jednak skorzystać z usług specjalistów Kapica, którzy znają właściwości produktów i dysponują profesjonalnymi narzędziami.

parapety_wewnetrzne_konglomerat-2-min
Dlaczego Kapica?
Parapety z konglomeratu alternatywą dla produktów z naturalnego kamienia

Parapety z konglomeratu alternatywą dla produktów z naturalnego kamienia

Parapety z konglomeratu od Kapica cechują się znakomitą żywotnością. W przeciwieństwie do wersji stworzonych z kamienia są odporne na zarysowania. Dodatkowo nie ulegają przebarwieniom pod wpływem działania promieni UV – jest to ważne w przypadku elementów montowanych przy oknie. Co więcej, konglomerat jest cieplejszy niż kamień naturalny i lepiej od niego izoluje ciepło.

Inwestycja, nie wydatek

Inwestycja, nie wydatek

Ceny naszych parapetów z konglomeratu wynikają przede wszystkim z wysokiej jakości produktów. Zakup elementu warto więc potraktować nie jako wydatek, a inwestycję. Trwałe parapety znakomicie spełniają swoje zadanie przez długi czas – nie trzeba ich często wymieniać. Dodatkowo, ze względu na ich efektowny wygląd, podkreślą elegancki charakter otoczenia. Warto też pamiętać, że montowanie produktów wyróżniających się doskonałą żywotnością może podnieść wartość rynkową nieruchomości.

Bezpieczna i stabilna konstrukcja

Bezpieczna i stabilna konstrukcja

O stabilności parapetu w dużej mierze decyduje jego odpowiedni montaż. W Kapica wiemy jednak, że równie ważne są parametry produktu. Produkowane przez nas parapety z konglomeratu są odporne na rozszerzalność, co pozwala na zachowanie ich właściwości izolacyjnych przez długi czas.

Czy konglomerat sprawdza się w przypadku długich parapetów?

Długość parapetów z konglomeratu jest niemal nieograniczona. Składają się one z części o określonej długości i szerokości, jednak możliwe jest zastosowanie wybranej liczby elementów. Co ważne, miejsca łączenia segmentów są niemal niezauważalne. Dzięki temu parapet z konglomeratu, nawet bardzo długi, będzie wyglądał jak element uzyskany z litego, długiego kamienia.

Jak zamontować parapety z konglomeratu?

Parapety z konglomeratu powinny być montowane przez doświadczoną ekipę. Najlepiej tę, która montuje okno – w Kapica oferujemy kompleksowe usługi wykończeniowe. Nasi specjaliści doskonale znają parametry produktów, dlatego wiedzą, w jaki sposób uzyskać idealne właściwości izolacyjne konstrukcji.

Zaleca się, aby parapety wewnętrzne montowane były po tynkowaniu – mimo że powinny zostać wsunięte w ścianę. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na uzyskanie idealnej stabilności elementu. Jeśli parapet wystaje poza lico ściany na ponad 60% swojej szerokości, warto zastosować wsporniki – samo wpuszczenie parapetu w ścianę może wówczas nie wystarczyć.

Montaż parapetów stworzonych z konglomeratu jest łatwiejszy niż wykonanych np. z drewna. Elementy kamienne są bowiem produkowane na wymiar, a docięcie następuje już na etapie produkcji. Podczas obróbki korzystamy z profesjonalnych narzędzi, za pomocą których precyzyjnie przygotowujemy produkt do montażu. Pozwala to na zwiększenie efektywności prac wykończeniowych. Więcej na temat montażu parapetów można dowiedzieć się, czytając nasz artykuł Parapety – rodzaje, dobór i montaż.

Parapety z konglomeratu na wymiar – jak zmierzyć?

By odpowiednio obliczyć wymiary parapetu z konglomeratu, do wymiarów miejsca na parapet należy dodać kilka centymetrów. Po pierwsze ok. 1–2 cm trzeba uwzględnić w przypadku szerokości parapetu. Pozwoli to na wsunięcie elementu pod ramę okna. Po drugie ok. 3 cm dodać należy do jego bocznych części, co umożliwi ustabilizowanie konstrukcji po bokach. Konieczne jest też zadbanie o to, by parapet nieco wystawał poza grzejnik. Jeśli jednak odległość grzejnika od parapetu jest mniejsza niż 10 cm, zaleca się pomięcie wysuwania parapetu – w takim wypadku mogłoby ono bowiem niekorzystnie wpłynąć na dystrybucję ciepła w pomieszczeniu.

Zarządzaj plikami cookies