Rolety nadstawne – jak działają?
Rolety nadstawne montowane są na okiennej ramie – z tego względu nazywane są też naokiennymi. Składają się z pancerza, który jest zwijany do skrzynki PCV, umieszczanej nad oknem, a także z prowadnic, które są przymocowane do ramy okiennej. Mogą być sterowane mechanicznie, ręcznie lub automatycznie, za pomocą elektrycznego napędu.
Rolety nadstawne – wymiary
Na rynku dostępne są rolety nadstawne o różnych wymiarach. Dzięki temu można je idealnie dopasować do indywidualnych potrzeb. W celu zamówienia produktu o konkretnych parametrach trzeba prawidłowo zmierzyć otwór okienny. Nie jest konieczne zastosowanie specjalistycznych narzędzi – wystarczą miarka o długości 3–5 m, poziomica, a także kartka papieru i długopis. Dokonując pomiarów, trzeba zmierzyć szerokość wnęki okiennej, zarówno na górze, jak i na dole. Podobnie należy wziąć pod uwagę wysokość wnęki. Maksymalne wymiary uzależnione są od oferty producenta. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule 4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie rolet zewnętrznych.
Cena rolet nadstawnych
Zastanawiasz się, ile kosztują rolety nadstawne? Ich cena zależna jest od konkretnego modelu rolet, wielkości konstrukcji, a także zastosowanego napędu i możliwości integracji z inteligentnymi systemami. Szczegółową wycenę możesz dostać, wysyłając zapytanie do firmy Kapica. Należy podać w nim konkretne wymiary, preferowaną kolorystykę oraz sposób sterowania.
Montaż rolet nadstawnych na etapie produkcji
Montaż rolet nadstawnych jest stosunkowo prosty, a wykonuje się go jeszcze na etapie produkcji. Klient otrzymuje więc okno z zamontowaną już roletą. Ze względu na konieczność ingerencji we wnękę okienną o instalacji modeli nadstawnych należy pomyśleć już na etapie projektowania domu. Ewentualnie można przygotować się na wymianę całego systemu okiennego.
Zamawiając roletę w firmie Kapica, masz gwarancję, że zostanie ona przymocowana prawidłowo, a tym samym będzie działała w pełni funkcjonalnie. Aby dodatkowo zabezpieczyć wnętrze przed stratami cieplnymi, w roletach firmy Kapica TL1000 i TP1000 zastosowano docieplenie w okolicach skrzynki.
Rolety nadstawne stanowią spójną część systemu okiennego lub drzwiowego. Po zamontowaniu skrzynka rolet jest widoczna, jednak w przypadku rolet TL1000 i TP1000 możliwe jest jej zabudowanie. W tym celu można dołożyć listwy tynkowe od wewnątrz i zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu całość będzie prezentować się estetycznie. Rolety nadstawne doskonale nadają się do skompletowania z wysokiej jakości oknami firmy Kapica. Produkty te można dowolnie dostosować do designu obiektu, gdyż oferujemy rolety w wielu kolorach, m.in. w:
- białym
- srebrnym
- szarym
- brązowym
- kości słoniowej
- złotego dębu
- orzechu
- antracytu
- stalowej oliwki.
Napęd w roletach zewnętrznych nadstawnych
Niezwykle istotnym elementem rolet nadstawnych jest napęd, charakteryzujący się wysokim poziomem bezawaryjnego działania. Wybierając rolety nadstawne z oferty firmy Kapica, można zdecydować się na model z napędem manualnym oraz elektrycznym. W przypadku drugiego rozwiązania wykorzystujemy sprawdzone i solidne silniki do rolet nadstawnych marki ASA. Zapewniają one wygodne użytkowanie i cichą pracę.
Napęd rolet nadstawnych może być również zintegrowany z inteligentnym systemem sterowników. Dzięki temu użytkownicy, za pomocą naściennego panelu i przycisków, z łatwością mogą opuszczać i podnosić pancerz. Możliwe jest ponadto inteligentne sterowanie roletami z poziomu komputera lub smartfona, a także podłączenie ich do systemu alarmowego, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa domowników.